Hakkımda

cover15

Başkent Ankara’da dünyaya gelen Evrim Yurtlu lise öğrenimine 2004 senesinde tam burslu olarak  T.V.O. Özel Şişli Terakki Lisesi’nde başladı.

 

2008 senesinde okul ikinciliği ile bu liseden mezun olan Yurtlu daha lise döneminde kendisini sosyalleştirecek projelerde görev almaya başladı. Shell Eco Marathon yarışması ile Fransa,  First Lego League yarışması ile de Hollanda’ya gitme fırsatı buldu.

 

2008 senesinde İstanbul Teknik Universitesi – Elektronik Muhendisligi‘ne girmeye hak kazandı ve 2012 senesinde lisans programından mezun oldu.  Lise hayatında ilerlemiş olan sosyal yaşantısını  üniversite hayatında da sürdürmeye devam ederek; 2 sene Nokia Campus Supervisor görevini yerine getirmiştir. Basta Youth Republic olmak üzere birçok ajansin kampus temsilciliği görevinde de yer almıştır.

 

Sosyal medya ve internet dünyasını çok yakından takip eden bir girisimci adayı olarak www.uniozelders.com sitesini kurarak internet dünyasındaki ilk girişimini üniversite öğrencisi iken gerçekleştirmiştir.2011 senesinin Temmuz ayında Groupon-Şehirfırsatı.com ‘da “Strategist and Analyzer” olarak çalışmaya başlayan Yurtlu 2012 senesinin Temmuz ayında Türk Telekom Genel Müdürlüğü – Dijital İş ve Medya Operasyonları Direktörlüğü‘nde çalışmaya başlamıştır. 2014 senesinin Mayıs ayında ise TTNET İş Geliştirme Direktörlüğünde çalışmaya hayatına devam eden Yurtlu, şuanda ALEXION-Pharmaceuticals Türkiye ofisinde Business Operations departmanında Business Analyst olarak çalışmaya devam etmektedir.